1285
192783

STOL. Ny-Louis XVI, omkring år 1900. Hermitage Museums märkning 1920-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris

Förgylld och bronserad. Stoppad rygg. Dekor av lagerstav.

Krederingsbortfall.

Proveniens

Med inventariemärkning från Hermitage Museum på 1920-talet.