1289
171279

PROGRAMBLAD SAMT MINNESADRESS, tre stycken, Ryssland, 1905-1916.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
177 - 265 EUR
184 - 276 USD
Klubbat pris

Program för konsert 30 mars 1911, dekor av kejserligt spegelmonogram. Program för invigningen av sydvästliga järnvägen Kiev-Gretjan 30-31 mars 1916, handkolorerat tryck. Minnesadress över Kejsar Nikolaj II:s inspektion av Kejsarinnan Maria Fjodorovnas Chevaliergardesregemente, Tsarskoe Selo 9 december 1905.

Slitage, smärre fläckar. Musikprogramet med skador och större fläckar.