1332
199674

SÅSSNIPOR, ett par, fajans. Rörstrand, daterade 1/7 (17)65 resp 10/8 (17)63.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
887 - 1 330 EUR
926 - 1 390 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor av Rehnska mönstret i blått mot fond i "bianco sopra bianco". Längd 17-17,5 cm.

Skador, lagningar. (2)