288
195221

Pehr Hörberg

(Sverige, 1746-1816)

Korsfästelsen

Signerad P. Hörberg och daterad f. 1785. Duk 51 x 62 cm. Samtida bronserad ram.

Utropspris:

15 000 - 20 000 SEK

1 613 - 2 151 EUR

Klubbat pris:
22 000 SEK
Om auktionen
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801