289
202207

Jonas Åkerström, hans krets

(Sverige, 1759-1795)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
Jonas Åkerström, hans krets
(Sverige, 1759-1795)

JONAS ÅKERSTRÖM. Hans krets. Olja på duk.

Scen ur den grekiska mytologien, Trojanska kriget. Duk 85,5 x 117. Samtida förgylld och bronserad ram.

Ingen anmärkning.