447
199398

SEKRETÄR. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
33 000 SEK

Fanerad med plommon och jakaranda. Beslag av mässing. Bakom snedklaff lådor och fack. Nedtill två lådor. Längd 103, bredd 59, höjd 101 cm. Nyckel medföljer.

Ett bakben skadat, fanerskador, fanerlagningar.