SEKRETÄR. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Fanerad med plommon. Beslag av förgylld mässing. Bakom klaff fyra lådor samt fack. Nedtill två lådor. Längd 104, bredd 60, höjd 102 cm. Nyckel medföljer.
Renoverad, kompletterade beslag, fötter med kompletteringar.
×
Logga in
Kunde inte logga in