449
177249

BYRÅ. Tyskland, 1700-talets första hälft. Senbarock.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
16 500 SEK

Fanerad med valnöt och lönn. Beslag av mässing. Tre lådor. Skivan med inlagt spegelmonogram under krona. Längd 117, bredd 64, höjd 83 cm.

Ställvis fanerskador, senare fötter.