450
198409

BYRÅ MED UPPSATS. Sverige, 1700-talets andra fjärdel. Senbarock.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 750 - 2 190 EUR
1 820 - 2 280 USD
Klubbat pris
31 000 SEK

Fanerad med alm. Beslag och fothylsor av förgylld mässing. Uppsats med åtta lådor och skåpdörr. Nedtill tre lådor. Längd 118, bredd 69, höjd 81, höjd inkl. uppsats 102,5 cm. Nycklar medföljer.

Smärre listskador.