452
176481

BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
3 050 - 3 920 EUR
3 190 - 4 110 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Fanerad med jakaranda, amarant och lönn. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Längd 122, bredd 54, höjd 82 cm.

Skiva med lagningar, kompletteringar, fanerskador.