Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
453
193009

BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko. Christian Linnings art.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 870 - 5 850 EUR
5 660 - 6 800 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Fanerad med valnöt. Beslag av förgylld mässing. Tre lådor. Längd 120, bredd 58, höjd 81,5 cm. Nyckel medföljer.

Omfanerad skiva, ställvis maskstungen.