472
195299

BORD. Sengustavianskt, 1700-talets slut.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
909 - 1 090 EUR
951 - 1 140 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Mahogny och mahognyfaner. Beslag och lister av mässing. Rektangulär skiva. I sargen skrivskiva och två lådor. Längd 64,5, bredd 43, höjd 74 cm. Nyckel medföljer.

Skiva med torksprickor, kompletterade konsoler.

Tilläggslista

The top with cracks, the consoles with additions.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?