482
176347

FÄLLBORD, av Jacob Sjölin (mästare i Köping och Kungsör 1767-1785).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
700 - 875 EUR
737 - 922 USD
Klubbat pris
10 500 SEK

Rund alrotsfanerad skiva på tredelad svärtad balusterfot. Med Köpings hallstämpel. Signerad "JAC: SIÖLIN KÖPING No 246". Diam 84, höjd 73 cm.

Mindre fanerskada.