484
201845

FÄLLBORD, av Anders Jacob Rosendahl, verksam i Arboga 1762-1836.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
15 500 SEK

Fanerat med alrot. Närmast kvadratisk fällbar skiva på tredelad centralfot. Märkt "A:I. ROSENDAHL ARBOGA". Längd 82, bredd 81, höjd 75 cm.

Smärre skador.