Arne Jones E1299
485
192784

TEBORD MED FAJANSBRICKA. Gustavianskt, 1700-talets slut. Troligen Marieberg.

Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
14 200 - 19 000 EUR
16 300 - 21 700 USD
Klubbat pris
287 000 SEK

Skiva med dekor i starkeldsfärger i form av blombukett och ströblommor. Underrede fanerat med mahogny och lister av mässing. I kortsarger ljusbrickor. Längd 88, bredd 60, höjd 79 cm.