485
192784

TEBORD MED FAJANSBRICKA. Gustavianskt, 1700-talets slut. Troligen Marieberg.

Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
13 300 - 17 700 EUR
13 900 - 18 500 USD
Klubbat pris
287 000 SEK

Skiva med dekor i starkeldsfärger i form av blombukett och ströblommor. Underrede fanerat med mahogny och lister av mässing. I kortsarger ljusbrickor. Längd 88, bredd 60, höjd 79 cm.