492
197756

MATBORD. Regencystil, 1900-tal.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 630 - 3 500 EUR
2 770 - 3 690 USD
Klubbat pris
74 000 SEK

Mahogny. Fyra centralfötter på fottrissor av mässing. Längd 127x2+120x2=494 cm, bredd 138, höjd 74 cm. Tre iläggsskivor av mahogny medföljer, längd 43,5x3=130,5 cm, en senare fanerad del med ben medföljer, längd 87 cm. Total längd 711,5 cm.