493
192319

KONSOLBORD. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 500 - 4 370 EUR
3 690 - 4 610 USD
Klubbat pris
62 000 SEK

Bronserat. Snidad dekor av blommor, fåglar, musselformationer och rocailler. Skiva av röd kalksten. Längd 96, bredd 51, höjd 82 cm.

Skador, lagningar, skiva med kantlagning.