494
201919

KONSOLBORD, ett par. Louis XVI, 1700-talets slut.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 000 - 8 750 EUR
7 370 - 9 220 USD
Klubbat pris
82 000 SEK

Förgyllda och bronserade. Skivor av vit marmor. Halvmånformade. Snidad dekor av blad. Kannelerade ben. Längd 106, bredd 54 rep. 56, höjd 89 cm. (2)

Senare skivor.