Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
495
199533

KONSOLBORD. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 900 - 4 870 EUR
4 530 - 5 660 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Förgyllt och bronserat. Skiva av vit marmor. Snidad dekor av bladslingor, flätband och pärlstav. Fotkryss med urna. Sarg märkt på insidan med blyerts "No 2". Längd 107, bredd 58, höjd 81 cm.

Skiva med skador och lagningar.