Förgyllt och bronserat. Skiva av vit marmor. Snidad dekor av bladslingor, flätband och pärlstav. Fotkryss med urna. Sarg märkt på insidan med blyerts "No 2". Längd 107, bredd 58, höjd 81 cm.
Skiva med skador och lagningar.
×
Logga in
Kunde inte logga in