509
192261

KARMSTOL. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
875 - 1 050 EUR
922 - 1 110 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Vitmålad. Konturerad stoppad rygg. Snidade blommor och blad.

Lagningar, skador.

Proveniens

Etikettmärkt: Tillhört Hovrättsrådet Oscar Montelius hem".