508
197579

KARMSTOL. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 870 - 3 340 EUR
3 250 - 3 800 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Förgylld och bronserad. Stoppad konturerad rygg. Snidad dekor av blad- och musselformationer.

Ben med lagning, något rank.