Madeleine Pyk – en samling F769
507
195972

BERGERER, ett par. Frankrike, 1700-talets mitt. Louis XV.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 740 - 5 690 EUR
5 430 - 6 520 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Bonad bok. Stoppad konturerad rygg och sidor. Snidad dekor av blommor och blad. Signerade "P ROUSSEL", samt med pappersetikett "Monsieur Villeboeuf 13.11.31" samt inventarienr "No 909/1909". (2)

Skador, lagningar, maskstungna.