560
198525

SPEGEL, av Nils Meunier (verksam Stockholm 1754-1797). Rokoko.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
12 500 SEK

Förgylld och bronserad. Genombrutet krön med blomsterkorg och musselformation. I ramen meanderbård. Höjd 105, bredd 42 cm.

Skador, lagningar, senare glas.

Tilläggslista

Damages, repairs, later mirror glass.