567
199532

SPEGEL, av Lago Lundén (förgyllare och spegelfrabrikör i Stockholm från 1773, död 1819). Sengustaviansk.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 760 EUR
1 400 - 1 870 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Förgylld och bronserad. Genombrutet krön med bladformationer och medaljong. Signerad "LL". Med Stockholms hallstämpel 1791. Höjd 202, bredd 80 cm.

Dekorlagningar.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

565. Erik Olson, "Nattfjäriln".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
Fair warning
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
Aktuellt bud:
38 000 SEK