574
199542

SPEGELLAMPETTER, för två ljus, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
31 000 SEK

Förgyllda och bronserade. Kopplade ljusarmar av mässing. Dekor av urna och lagergirlander. Höjd 88, bredd 35 cm. (2)

Renoverade, delvis senare dekor, senare glas.