578
192057

APPLIQUER, för tre ljus, ett par. Frankrike, 1800-talets första hälft. Senempire.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Svängda bladornerade ljusarmar i lejongap. Höjd 20 cm. (2)

Borrade för el.