580
189044

LJUSKRONA, för sex ljus. Mellaneuropa, 1700-talets slut.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Glas och prismor. Spiralvridna ljusarmar. Höjd 95, diam 69 cm.

Lagningar, kompletteringar, omarbetad, avkortad.