581
201743

LJUSKRONA, för sex ljus. Gustaviansk, 1700-talets slut. Hagamodell.

Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
8 720 - 13 100 EUR
9 120 - 13 700 USD
Klubbat pris
210 000 SEK

Stomme av förgylld mässing behängd med prismor samt spröt. Höjd 100, diam 72 cm.

Prismor ställvis kompletterade.