589
202487

LJUSKRONA, för sex ljus. Karl Johan, 1820/30-tal.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 420 - 2 910 EUR
2 770 - 3 330 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Stomme av förgylld mässing behängd med prismor. Korgbotten. Höjd 80, diam 80 cm.