590
200609

LJUSKRONA, för tio ljus. Empirestil, 1800-tal.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 440 - 5 320 EUR
4 680 - 5 610 USD
Klubbat pris

Stomme av förgylld brons behängd med prismor. Dekor av palmetter. Höjd 123, diam 71 cm.

Lagningar, tidigare elmonterad.

Tilläggslista

1 st ljusmanschett saknas.