593
201251

AMPEL, för tio ljus. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
872 - 1 310 EUR
912 - 1 370 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Förgylld brons. Skålformad. Dekor av stiliserade blad. Höjd 60, diam 60 cm.

Manschett saknas, borrad för el.