593
201251

AMPEL, för tio ljus. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
969 - 1 450 EUR
1 110 - 1 660 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Förgylld brons. Skålformad. Dekor av stiliserade blad. Höjd 60, diam 60 cm.

Manschett saknas, borrad för el.