594
194493

AMPEL, för sex ljus. Frankrike, 1800-talets första hälft. Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris

Förgylld brons. Urna på uppsvängd skålformation. Bladornerade ljusarmar. Höjd 77 cm.

Ställvis sliten förgyllning.