594
194493

AMPEL, för sex ljus. Frankrike, 1800-talets första hälft. Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris

Förgylld brons. Urna på uppsvängd skålformation. Bladornerade ljusarmar. Höjd 77 cm.

Ställvis sliten förgyllning.