597
202486

AMPEL, för sex ljus. Louis XVI-stil, 1800-tal.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 820 - 5 730 EUR
4 340 - 6 510 USD
Klubbat pris
48 000 SEK

Förgylld brons. Trumpetspelande putti. Höjd 115 cm.

Mindre dekordelar saknas. Troligen urspr. för gas.