609
200067

KANDELABRAR, för sex ljus, ett par. Frankrike, 1860/70-tal.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 740 - 2 620 EUR
1 830 - 2 740 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Förgylld gulmetall och porslin. Putti med fisk resp. fågel. Ljusarmar i form av blomsterkvistar. Höjd 67 cm. (2)

Lagningar, en ljusmanschett saknas, böjda ljusarmar.