608
197922

KANDELABRAR, för två ljus, ett par. Frankrike, 1800-tal. Louis XVI-stil i Claud-Michel Clodions art.

Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 810 - 6 780 EUR
6 650 - 7 760 USD
Klubbat pris

Förgylld och patinerad brons samt röd marmor. Kolonnformat postament. Putto uppbärande ljusarmar. Höjd 56 cm. (2)