608
197922

KANDELABRAR, för två ljus, ett par. Frankrike, 1800-tal. Louis XVI-stil i Claud-Michel Clodions art.

Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 230 - 6 100 EUR
5 470 - 6 390 USD
Klubbat pris

Förgylld och patinerad brons samt röd marmor. Kolonnformat postament. Putto uppbärande ljusarmar. Höjd 56 cm. (2)