644
193898

BORDSPENDYL. Österrike, 1800-talets början.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Fanerad med mahogny. Kolonner av alabaster. Snidade bronserade figurer. Delvis vitemaljerad urtavla. Höjd 72, längd 42 cm. Nyckel och pendel medföljer.

Lagningar, smärre skador.