68
198532

Anton Genberg

(Sverige, 1862-1939)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 060 - 8 830 EUR
7 370 - 9 210 USD
Klubbat pris
145 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Anton Genberg
(Sverige, 1862-1939)

Motiv från Strandvägen mot Skeppsholmen och Södermalm

Signerad A Genberg och daterad 1928. Duk 65 x 92 cm.

Formgivare