694
178799

MINIATYRBYRÅ. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
17 500 SEK

Trä målad i valnötsimitation. Beslag av förgylld mässing. En låda. Längd 23, bredd 10, höjd 13 cm. Nyckel medföljer.

Baksidan med en senare spegel.