769
195745

ANTIK/SEMIANTIK SAROUK. 450 x 334,5 cm.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Terrakottamelerad spegel med polykrom medaljong och hörnornament. Grönmelerad huvudbård med palmett- och bladranka.

Ställvis slitage, något smutsig, fläckar, lagning. Långsidorna och en kortsida med trampveck och smärre skador, en skadat hörn med spår av klister på baksidan.