770
198660

SEMIANTIK SAROUK. 206 x 143 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Benvit botten med stor mörkblå medaljong, röda hörnornament och polykroma stiliserade blomslingor. Smal blåmelerad huvudbård med blomranka.

Något ställvis hårdare slitage, smutsig, fläckar, trampveck. Något skadade kortsidor varav en med lagningar.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.