840
192822

VINKANNOR, ett par, av W.A. Bolin, Stockholm 1920.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris

Silver och rutslipat glas. Invändigt förgylld mynning. Rakt, vinklat handtag med bladavslutning. På locket uppsvängt blad. Höjd 19 cm. (2)

Glasen med obetydliga nagg.