845
192965

BÄGARE, av Johan Lorenz Starin, Stockholm 1738.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Klubbat pris
6 200 SEK

Delvis förgylld. Godronnerad fot, vågband. Höjd 8,5 cm, vikt 77 g.

Proveniens

Falk Simons samling, F.S. 156