315
219901
Olle Baertling
(1911-1981)

"VEBAMA"

Färgserigrafi, 1981, stämpelsignerad (blindstämpel) Baertling Foundation, numrerad med blyerts 22/25 (utanför den signerade och numrerade upplagan om 100 ex). 97,3 x 49,4 cm.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 303 - 1 629 EUR

Klubbat pris:
21 000 SEK
Tilläggslista

Exemplar utanför den signerade och numrerade upplagan om 100.

Övrigt

Enligt uppgift Baertlings sista färgserigrafi.