544
229004

OKÄND FORMGIVARE, väggfontäner, 1 par, sannolikt 1920-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
75 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Brons, grönpatinerad, i form av lejonhuvud. Höjd 31,5 cm, bredd 25,5 cm.

Slitage. (2)