814
206345

STIG LINDBERG, tekoppar med fat, 5 st, Gustavsbergs Studio 1940-50-tal.

Utropspris
3 500 - 4 000 SEK
309 - 353 EUR
322 - 368 USD
Klubbat pris
6 500 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Fajans, olika målade dekorer i rosa, svart, grönt, grått och svart. Signerade med studiohanden i blått, modellnummer samt olika målarsignaturer.

Kopparna med invändig glasyrkrackelyr. (5)