913
230589

MATTA. Flossa. 182 x 232 cm. Efter Picasso.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
618 - 794 EUR
645 - 829 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Komposition med människor i olika blå nyanser samt benvitt. Baksidan med broderat "PICASSO".

Ställvis något slitage, smutsig, fläckar.

Tilläggslista

Carl Axel Valéns Stiftelse.

Proveniens

Carl Axel Valéns Stiftelse.