913
230589

MATTA. Flossa. 182 x 232 cm. Efter Picasso.

Komposition med människor i olika blå nyanser samt benvitt. Baksidan med broderat "PICASSO".

Ställvis något slitage, smutsig, fläckar.

Utropspris:

7 000 - 9 000 SEK

662 - 851 EUR

673 - 865 USD

Klubbat pris:
12 000 SEK
Tilläggslista

Carl Axel Valéns Stiftelse.

Proveniens

Carl Axel Valéns Stiftelse.