913
230589
MATTA. Flossa. 182 x 232 cm. Efter Picasso.

Komposition med människor i olika blå nyanser samt benvitt. Baksidan med broderat "PICASSO".

Ställvis något slitage, smutsig, fläckar.

Utropspris:

7 000 - 9 000 SEK

760 - 977 EUR

Klubbat pris:
12 000 SEK
Tilläggslista

Carl Axel Valéns Stiftelse.

Proveniens

Carl Axel Valéns Stiftelse.

Kontakta specialist
Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 12