924
213152

MATTA. "Blåklint". Rölakan. 254,5 x 221 cm. Signerad AB MMF MR (AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter).

Utropspris
15 000 - 16 000 SEK
1 320 - 1 410 EUR
1 380 - 1 470 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Komponerad 1944.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar. Långsidorna med smärre trampveck, fransarna med obetydligt slitage.